XIV Dolnośląski Festiwal Nauki - relacja, refleksje

XIV Dolnośląski Festiwal Nauki odbywał się we Wrocławiu w dniach 16-21 września 2011 r.. Jak informuje biuletyn DFN: W stolicy Dolnego Śląska odbyło się ponad 800 imprez, a wiele z nich – ze względu na ogromną popularność – powtarzano kilkakrotnie. Festiwal gościł także w innych miastach Dolnego Śląska - Legnicy, Zgorzelcu, Jeleniej Górze, Bystrzycy Kłodzkiej, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze. Królową zeszłorocznej edycji była chemia.

PODSUMOWANIE XIV DFN

W XIV edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na naszej uczelni we Wrocławiu zorganizowano ogółem 36 imprez, z powtórzeniami było ich ogółem 45, w tym 14 w edycji niestacjonarnej. Nasza uczelnia coraz mocniej stawia na „naukę przez doświadczanie”, przygotowaliśmy liczne warsztaty i laboratoria, pokazy.
Szersza relację z przebiegu zeszłorocznego Festiwalu na naszej uczelni znajdziecie Państwo w 11 numerze PORTALU na str. 28.

logo_dfn-duze