Profesor Hiroyuki Itami - doktor honoris causa UE

29 września 2010 r. grono doktorów honorowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu powiększyło się o osobę Profesora Hiroyukiego Itamiego z Tokyo University of Science.
Profesor Hiroyuki Itami jest światowej sławy ekspertem w dziedzinie zarządzania strategicznego, ekonomii menedżerskiej i zarządzania innowacjami, autorem kilkudziesięciu książek oraz publikacji w języku angielskim w prestiżowych magazynach biznesowych, laureatem nagród za najlepsze opracowania z dziedziny ekonomii oraz zarządzania.

Związki profesora Itamiego z Polską rozpoczęły się wraz z procesem transformacji rynkowej, w której uczestniczył jako doradca i obserwator na zaproszenie Senatu RP.

Podczas uroczystości laudację wygłosił prof. dr hab. Jarosław Witkowski, prorektor ds. Współpracy z Zagranicą.

O sylwetce Laureata, jego związkach z Polską, Wrocławiem I uczelnią przeczytacie Państwo w kwartalniku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu PORTAL nr 8, str. 6

Zapraszamy takze  do lektury wywiadu z Laureatem pt.„Wykładałem dla cesarza”, PORTAL nr 8, str.30