Centrum Informacji Naukowej i Ekonomicznej

Wraz z rozpoczęciem na terenie naszej Uczelni działalności Dolnośląskiego Centrum Informacji Naukowej i Ekonomicznej [DCINiE], które oprócz podstawowej działalności bibliotecznej ma pełnić funkcję ośrodka informacji ekonomicznej dla całego regionu, rozpocznie funkcjonowanie Centrum Dokumentacji Europejskiej [CDE], utworzone na mocy porozumienia między Unią Europejską a Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, zawartego wiosną 2011r.
Rolą CDE jest wspieranie uczelni w rozwoju nauczania i działalności naukowej dotyczącej integracji europejskiej. Centra Dokumentacji Europejskiej są jedynymi spośród instytucji tworzących sieć informacyjną Komisji Europejskiej Europe Direct lokowanymi w środowisku akademickim,

Zapraszamy do lektury artykułu w Kwartalniku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu PORTAL nr 10, str.66 lub pdf.