Analityka gospodarcza - Instytut Zastosowań Matematyki przygotowuje nowy, ciekawy kierunek studiów

Pomysł zrodził się podczas dyskusji na konferencjach naukowych i na spotkaniach z przedstawicielami sektora gospodarki na temat procesu dydaktycznego realizowanego w polskich uczelniach ekonomicznych, w ramach studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

O potrzebie utworzenia kierunku mówi prof. Józef Dziechciarz, dziekan Wydziału ZIiF, współtwórca koncepcji nowego kierunku:

Wzrastający poziom konkurencji w życiu społeczno-ekonomicznym wymusza konieczność lepszego przygotowania kluczowych decyzji. W naszej ocenie właśnie umiejętność rozwiązywania problemów związanych z zarządzaniem staje się coraz bardziej niezbędna przy podejmowaniu decyzji ekonomicznych. Chcemy przygotować specjalistów, którzy będą potrafili dane zebrać, sklasyfikować, przeanalizować, zinterpretować, a także wyciągając wnioski, przygotować prognozy i zaproponować rekomendacje decyzyjne.

Zapraszamy do lektury całego wywiadu na temat kierunku pn. analityka gospodarcza w Kwartalniku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu PORTAL nr 9, str.60