Wrocławska Unia Akademicka stała się faktem

27 września 2010 r. rektorzy siedmiu wrocławskich uczelni: Uniwersytetu Wrocławskiego, Przyrodniczego, Ekonomicznego, AWF, Akademii Medycznej, Akademii Muzycznej i Akademii Sztuk Pięknych podpisali dokument inicjujący powstanie Wrocławskiej Unii Akademickiej.
Wrocławska Unia Akademicka (WUA) to kolejny etap procesu integrującego szkoły wyższe Wrocławia, pierwszym było podpisanie w lutym 2010 roku tzw. Deklaracji Pawłowickiej.

DEKLARACJA PAWŁOWICKA
2 lutego 2010 r. z inicjatywy rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. Romana Kołacza, w siedzibie Centrum Kształcenia Ustawicznego, zaproszeni rektorzy wrocławskich uczelni postanowili podjąć systematyczne działania służące integracji wrocławskiego akademickiego szkolnictwa wyższego i podpisali wspólne oświadczenie, które zostało nazwane DEKLARACJĄ PAWŁOWICKĄ.

Zapraszamy do lektury felietonu w w kwartalniku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu PORTAL 8,  str. 100-103 lub pdf.