Wybory nowych władz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Uniwersyteckie Kolegia Elektorów w tajnych głosowaniach wybrały przedstawicieli władz uczelni na kadencję 1 września 2012 – 31 sierpnia 2016.
Wybory na naszej uczelni oficjalnie rozpoczęto 8 marca 2012 r. zgłoszeniami kandydatów na elektorów dla wyboru rektora i prorektorów. Przewodniczącym Uczelnianej Komisji Wyborczej był dr hab. Józef Michał Soroka, prof. UE.

22 marca 2012 r. poznaliśmy nazwisko kandydata na rektora Uniwersytetu, a 29 marca wybory potwierdziły poparcie dla tej kandydatury.

Na urząd rektora uczelni
na lata 2012-2016
został wybrany

prof. dr. hab. Andrzej Gospodarowicz

19 kwietnia odbyły się wybory prorektorów, w wyniku których na funkcje prorektorów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu powołane zostały następujące osoby:

• prof. dr hab. inż. Maria Wanda Kopertyńska – prorektor ds. Nauki
  • dr hab. inż. Edmund Cibis, prof. UE – prorektor do spraw Dydaktyki
  • prof. dr hab. Bogusław Fiedor – prorektor ds. Współpracy z Zagranicą
  • dr hab. Ryszard Brol, prof. UE – prorektor ds. Rozwoju i Promocji.

W artykule na str. 2 w 12 nr PORTALU lub pdf przedstawiamy szczegółowe fakty dotyczące wyboru nowego kierownictwa uczelni. Sylwetki wybranych osób prezentujemy na str.6-9 PORTALU lub pdf.