Quo vadis universitas

Data opublikowania: 08.06.2018 | aktualizacja: 12.06.2018

7 czerwca, z inicjatywy rektora UEW, odbyło się spotkanie pracowników uczelni poświęcone szansom i zagrożeniom wynikającym ze spodziewanego wejścia w życie Ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce.
Rektor zasygnalizował obszary, w których działania powinny być podjęte oraz opcjonalne rozwiązania strukturalne i organizacyjne materiały do dyskusji, które – w ocenie uczestników debaty – wymagają dopracowania szczegółów, analizy skutków zarówno w obszarze badań i dydaktyki, jak i finansów. Pracownicy sugerowali konieczność stworzenia zespołów projektowych, które powinny wspierać wypracowanie optymalnego modelu funkcjonowania uczelni w nowych warunkach. Mimo, że projekt ustawy reformujący szkolnictwo wyższe nie jest jeszcze zatwierdzony to głosy w dyskusji były jednoznaczne. Zmiana jest niezbędna.

Wspólne spotkanie pracowników naukowych, dydaktycznych i administracyjnych, tak licznie przybyłych, było okazją do zdiagnozowania potrzeb zmian, umożliwiło każdemu uczestnikowi przedstawienie swoich opinii, było asumptem do rozpoczęcia transparentnej dyskusji na temat przyszłości i wizji rozwoju uczelni. Kolejne spotkanie zaplanowane będzie jesienią br.

rektor_debata