Rebelia wystartowała. Rebel Capmus oficjalnie otwarty

Data opublikowania: 10.03.2018 | aktualizacja: 14.03.2018

W piątkowe popołudnie, 9 marca w budynku J miało miejsce oficjalne otwarcie projektu Rebel Campus.
Jest to oddolna inicjatywa, której celem jest stworzenie nie tylko przestrzeni biurowej  w  postaci  co-worku,  ale  zbudowanie  społeczności  osób  przedsiębiorczych.
Projekt realizowany jest na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
O  Rebelii można było usłyszeć już od  października.
Studenci  i  przedsiębiorcy  pod kierownictwem Piotra Karolczaka (pracownika Biura Promocji i jednocześnie studenta) spotykali się w każdą środę i przygotowywali co-work na oficjalne otwarcie, które zgromadziło blisko sześćdziesięciu gości. Byli wśród nich  prorektor ds. Nauki prof. Jerzy Niemczyk, który oficjalnie otworzył przestrzeń coworkingową, absolwenci, obecnie przedsiębiorcy:  prezes Tomasz Szpikowski, prezes Bartłomiej Postek, Marcin Mistoń i inni.
W gronie studentów, absolwentów, pracowników uczelni oraz przedsiębiorców, rebelianci hucznie rozpoczęli świętowanie.

Jedyna w Polsce przestrzeń coworkingowa na terenie uniwersytetu jest już otwarta. Do końca marca trwa okres testowy i użycie coworku jest darmowe. 12 stanowisk do pracy rotacyjnej i 12 stanowisk do pracy stałej są już dostępne w budynku J w Sali nr 9 kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Dawid Pisarski; zdjęcia: Vireo Media oraz compani.pl

Artykuł nt. projektu