Wakacyjny kampus pełen doktorantów – czyli PhD Summer School

Data opublikowania: 23.07.2019 | aktualizacja: 05.08.2019

18 uczestników z 9 krajów, 7 dni intensywnych wykładów i warsztatów, indywidualne konsultacje z wykładowcami z Białorusi, Brazylii i USA, a także możliwość poznania historii i kultury Wrocławia i Dolnego Śląska – to wszystko w ramach Szkoły Letniej dla Doktorantów na UEW.

W tym roku po raz pierwszy Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu w ramach tego projektu gościł studentów z Hiszpanii, RPA, Rosji, Brazylii, Węgier, Włoch, Bułgarii, Kosowa i Indonezji, którzy mieli możliwość rozwijania swoich kompetencji oraz poszerzania wiedzy niezbędnej do ukończenia rozpraw doktorskich.

„Formuła naszej szkoły letniej dla doktorantów umożliwia zdobycie wszechstronnego doświadczenia i umiejętności niezbędnych w pracy naukowej. Nauka w kameralnych, 6-osobowych grupach pozwala na zindywidualizowanie ścieżki kształcenia oraz umożliwia wykładowcom udzielenie wskazówek doskonale dopasowanych do potrzeb słuchaczy” – powiedziała dr hab. Joanna Radomska, prof. UE, kierownik Szkoły Letniej.

Studenci uczestniczyli w 3 kursach prowadzonych przez profesorów wizytujących:
1) How to get published - prof. Gary N. McLean.
2) Mixed methods research design and analyses - prof. Yury Karaleu.
3) Conceptual framework for PhD thesis - prof. Marcos Ferasso.

Każdy z kursów składał się z 6 godzin wykładu i 6 godzin interaktywnych warsztatów, podczas których konsultowane były indywidualne tematy prac doktorskich. Wszyscy profesorowie posiadają bogate doświadczenie i wysokie kwalifikacje, dzięki którym zapewniony został wysoki poziom kształcenia.

Wydarzenie to było również okazją do zaprezentowania oferty edukacyjnej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w języku angielskim. Ciekawym dla uczestników punktem programu było także poznanie historii i kultury Dolnego Śląska. O pobycie swoich doktorantów na UEW piszą również zagraniczne uczelnie z Bułgarii i Kosowa.

Doktoranci oraz prowadzący otrzymali stypendium na pokrycie m.in. kosztów podróży, zakwaterowania w Polsce dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, w tym Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu PROM organizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

---------------------
Obsługa administracyjna programu PROM: Centrum Obsługi Badań Naukowych UEW.

Joanna Radomska, fot. Robert Jadach, Ewa Popowicz