Top Young 100

Data opublikowania: 29.04.2019 | aktualizacja: 30.04.2019

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu kierunku logistyka uczestniczyli wśród 100 najlepszych w Polsce w projekcie i konferencji Top Young 100.
2 i 3 kwietnia 2019 roku w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbyła się konferencja w pełni poświęcona programowi Top Young 100. Zamknięta i podsumowana została trwająca rok czasu pierwsza edycja programu, a także otwarta - druga edycja.
Top Young 100 to inicjatywa organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki integrujące studentów oraz przedsiębiorstwa z branży TSL (transport – spedycja – logistyka) z całej Polski. Najlepsi polscy studenci w ramach tego programu współpracując z firmami, realizują wyznaczone przez ich przedstawicieli wyzwania biznesowe, ściśle związane z logistyką, a także uczestniczą w wielu szkoleniach. Z programem współpracują tacy giganci, jak: Jeronimo Martins, Procter&Gamble, Raben czy DHL. A to nie wszyscy. W dodatku, firmy te oferują uczestnikom staże oraz praktyki.

Trzeba również wspomnieć o programie mentoringowym, będącym integralną częścią Top Young 100. Każdy biorący udział student otrzymuje swojego mentora, który również jest przedstawicielem biznesu. Mentorzy mają ogromne doświadczenie w branży TSL i udzielają porad swoim podopiecznym, doradzając im w wyborze ścieżki zawodowej oraz motywują do samorozwoju.
Realizację programu wspierają opiekunowie, aktywnie uczestniczący w rekrutacji oraz służący wsparciem w trakcie trwania projektu. Z naszej uczelni są to: dr Natalia Szozda, dr Anna Baraniecka i dr Marek Wąsowicz.

W tegorocznej edycji do programu zakwalifikowało się aż dziewięciu studentów z naszej uczelni: siedmioro z Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów: Oskar Januszkiewicz, Marta Warsewicz, Filip Krzykowski, Eliza Buldańczyk, Magdalena Szaton, Konrad Barczykowski i Marta Stefańska oraz dwie studentki z Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki: Katarzyna Sokołowska i Dominika Kamola.

ty100_(2)

Opinie studentów o Top Young 100:
Filip –  Program Top Young 100 jest pionierskim i profesjonalnym rozwiązaniem dla studentów z branży TSL, podczas którego mam okazję poznać ciekawych studentów o podobnych zainteresowaniach z całej Polski. Konferencja otwarcia podsumowała wymierne rezultaty I edycji, które my studenci możemy również osiągnąć w praktycznym wymiarze naszego zawodu w nadchodzącym roku.
ElizaWyjazd do Poznania był świetną decyzją. Otwarcie drugiej edycji Top Young 100 przybliżyło nam szczegóły wyzwań biznesowych jakie będziemy realizować podczas trwania programu. Już drugiego dnia spotkaliśmy się z przedstawicielami firm, z którymi będziemy współpracować. Cieszę się, że mogę być częścią kolejnej edycji i mam nadzieje, że efekty naszej pracy w Top Young 100 okażą się równie ciekawe.
Marta:
Uczestnictwo w konferencji TOP YOUNG 100 było dla mnie bardzo ciekawym oraz inspirującym doświadczeniem. Możliwość komunikacji z rówieśnikami, a także osobami mającymi codzienny kontakt z branżą logistyki to niepowtarzalna okazja do nauki. Warto również wspomnieć o profesjonalnej organizacji konferencji. Mam nadzieję, że II edycja programu TOP YOUNG 100 będzie tak samo efektywna, jak jej wielkie rozpoczęcie.

ty100_(1)

ty100_