Zacieśnianie współpracy uczelni z IBM

Data opublikowania: 17.01.2019 | aktualizacja: 22.01.2019

Porozumienie o współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu a IBM Global Services Delivery Centre Polska sp. z o.o. zostało podpisane 17 stycznia 2019 r. przez Jego Magnificencja prof. dra hab. Andrzeja Kaletę oraz dyrektora generalnego firmy IBM GSDC panią Izabelę Olszewską.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu współpracuje z IBM GSDC w zakresie organizacji trzech kierunków studiów podyplomowych: Kierownik zespołu – team leader, Project Management  i Cyber Security Management. Uczestnicy studiów Kierownik zespołu – team leader oraz Project Management mają możliwość uzyskania certyfikatu IBM Corporate Readiness Certificate, który rozpoznawany jest przez pracodawców. Podczas spotkania przedyskutowano również to, w jaki sposób uczelnia może dostosować swoją ofertę edukacyjną do oczekiwać rynku pracy.

Nowymi działaniami edukacyjnymi z udziałem praktyków jest kształcenie uzupełniające podstawowy program kierunkowy. Przez najbliższe trzy lata w ramach projektu PORTAL – Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zorganizowanych zostanie blisko 2 tys. godzin dydaktycznych warsztatów, szkoleń, szkół letnich dla studentów i studentek z 9 kierunków prowadzonych na naszej uczelni – mówi Ałła Witwicka-Dudek, dyrektor Centrum Współpracy z Biznesem.

W wyniku dotychczasowej współpracy nasza uczelnia dokonała ważnych zmian szczególnie w obszarze dydaktyki, które oparte na informacjach uzyskanych podczas współpracy z zespołami opracowującymi plany i programy studiów oraz w wyniku podsumowania zajęć prowadzonych przez pracowników IBM GSDC ze studentami.

------------------------------------------------------------

Porozumienie jest przedłużeniem sześcioletniej współpracy z IBM GSDC Polska nawiązanej przy organizacji studiów podyplomowych Project Management i Kierownik Zespołu – team leader, które dotychczas ukończyło ponad 1 tys. osób.

IBM jest światowym liderem w kreowaniu, rozwijaniu, produkcji i dostarczaniu najbardziej zaawansowanych technologii i usług informatycznych, cloud computing i sztucznej inteligencji.
Centrum Współpracy z Biznesem UEW, fot. Robert Jadach