Zaadaptowani do studiowania na UEW

Data opublikowania: 10.10.2018 | aktualizacja: 29.12.2018

Kolejny rok akademicki rozpoczął się na dobre. Mamy za sobą już pierwsze zajęcia, pierwsze wizyty w dziekanacie i pierwsze spotkania z przyjaciółmi z kierunku. Na samym początku października, gdy starsi studenci siedzieli już w akademickich ławach, “pierwszaki” brały udział w Dniach Adaptacyjnych.
Tegoroczne DA odbyły się w dniach 1–2 października. Wzięło w nich udział prawie 1400 studentów. Pierwszego dnia zorganizowaliśmy także blok szkoleniowy przeznaczony dla studentów z zagranicy, który przeprowadziliśmy w całości w języku angielskim – wzięło w nim udział około dwustu studentów.

adaptacyjne_galecka2

Prelegenci, czyli byli działacze Samorządu Studentów, zapoznali nowych studentów ze strukturą naszej Uczelni, przedstawili władze UE, wytłumaczyli jeszcze dla nich nieznane, “studenckie słownictwo” oraz opowiedzieli krótko o działalności studenckiej, która jest niesamowicie rozwinięta na naszej Alma Mater.
Oprócz prelegentów, swoje prezentacje miały także niektóre jednostki uczelni takie jak: Biuro Promocji, które przedstawiło m.in. wszystkie kanały komunikacji UE, Studium Języków Obcych, Biblioteka, Centrum Współpracy z Biznesem, AZS oraz Centrum Współpracy Międzynarodowej. Ponadto gościliśmy przedstawicieli Policji z pobliskiego komisariatu oraz partnerów projektu, m.in. Warszawskiego Instytutu Bankowości, którzy ostrzegli młodych słuchaczy przed niebezpieczeństwami, jakie czyhają na nich we współczesnym świecie finansów. Każdy z uczestników wziął także udział w podstawowym szkoleniu z BHP.

adaptacyjne_galecka4

Pierwszego dnia po południu zorganizowaliśmy na znanym wszystkim „Zaprzegubiu” strefę atrakcji – dmuchana ścianka wspinaczkowa, fotobudka, strefa chillu oraz profesjonalny pokaz barmański zorganizowany przez pracowników Vertigo zapewniły znakomitą zabawę i atmosferę, którą dodatkowo podgrzał DJ. Głód poskramiały dania z foodtrucków, a zabawa  trwała do rana.
Drugi dzień natomiast zwieńczyła pierwsza w tym sezonie impreza organizowana w ramach UE Party w jednym z wrocławskich klubów.

1600 studentów, 2 dni, 10 prelegentów, 16 prelekcji i szkoleń, 21 zmotywowanych organizatorów, 4 miesiące pracy projektowej i niesamowita satysfakcja. To właśnie są Dni Adaptacyjne - jeden z największych projektów organizowanych przez studentów na naszej Uczelni.

tekst i fot.: Aleksandra Gałecka, członek zarządu Samorządu Studentów UEW ds. wizerunku i promocji