Nasza uczelnia partnerem konkursu High School Business Challenge

Data opublikowania: 17.03.2018 | aktualizacja: 19.03.2018

17 marca 2018 roku na naszej uczelni odbył się drugi – okręgowy – etap ogólnopolskiego konkursu High School Business Challenge.
Drugi etap konkursu odbywał się jednocześnie, tego samego dnia w 5 miastach Polski, w: Gdańsku (Politechnika Gdańska), Krakowie (Uniwersytet Jagielloński), Poznaniu (Uniwersytet Ekonomiczny), Warszawie (Szkoał Główna Handlowa) i Wrocławiu.

To czwarta edycja  High School Business Challenge. Organizatorem konkursu jest Studenckie Koło Naukowe Biznesu, działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Tegorocznymi partnerami merytorycznymi są m. in. EY, CIMA Chartered Institute of Management Accountants, Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

High School Business Challenge to pierwszy ogólnopolski konkurs w formie case study, skierowany do uczniów szkół średnich. Uczestnicy mają szansę poszerzyć swoją wiedzę z zakresu finansów, marketingu, psychologii, etyki i zarządzania zasobami ludzkimi, by w przyszłości efektywnie zarządzać własnym przedsiębiorstwem i majątkiem.
Więcej o konkursie:

Drużyny, które zwyciężyły w pierwszej edycji konkursu, otrzymały zadanie w formie case study. Na wysłanie prezentacji z rozwiązaniem  uczniowie mieli dwa tygodnie.

Uczestnikami konkursu odbywającego się w naszych murach były drużyny z:
  • Liceum nr XIII im. Aleksandra Fredry we Wrocławiu
  • Liceum nr III im. Adama Mickiewicza w Katowicach
  • I Liceum im. Jędrzeja Śniadeckiego z Dzierżoniowa
  • V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku Białej
  • Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie.

Skład jury wrocławskiego konkursu:
  • Tomasz Górzyński – Group Controlling Director w grupie Selena ACMA CGMA (przedstawiciel CIMA Chartered Institute of Management Accountants)
  • Michał Okniński – współautor zadań testowych konkursu
  • dr Sylwia Stańczyk z Katedry Strategii i Metod Zarządzania z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Laureatem konkursu została drużyna z
V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku Białej.
Tamara Chorążyczewska