Kolejne szkoły dołączyły do projektu patronackiego UEW "Liderzy wiedzy..."

Data opublikowania: 06.03.2018 | aktualizacja: 07.03.2018

We wtorek, 6  marca, prorektor ds. dydaktyki UEW prof. Edmund Cibis, podpisał umowy patronackie w ramach projektu Liderzy wiedzy – Liderzy sukcesu, z kolejnymi dwoma szkołami:
Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 3 – Liceum nr IX im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu, reprezentowane przez dyr.  Izabelę Koziej (fot. 1) oraz Zespołem Szkół Logistycznych im. Stanisława Staszica we Wrocławiu, reprezentowany przez dyr. Stellę Gazdulską oraz profesor Monikę Wojtaś, odpowiedzialną za współpracę z ramienia szkoły (fot. 2).

Uczniowie szkół objętych patronatem uczelni będą mieli możliwość uczestniczenia  w wykładach i warsztatach przygotowanych przez kadrę naukowo-dydaktyczną Uniwersytetu oraz spotkaniach z przedstawicielami świata biznesu, współpracującymi z uczelnią, a także z zaangażowanymi w działalność organizacyjną oraz naukową studentami. Oferta projektu „Liderzy wiedzy…” obejmuje wszystkie obszary i zagadnienia ekonomii prowadzone na uczelni. Dzięki temu uczniowie szkół średnich poznają specyfikę studiów ekonomicznych oraz samego kształcenia na UEW.
Podczas spotkania omawiano projekty wspólnych inicjatyw edukacyjnych, w tym konferencji branżowej dla dyrektorów, poświęconej perspektywom szkolnictwa średniego w Polsce.

wojtek2
Wojciech Sokolnicki, fot. Paweł Mildner