V LO we Wrocławiu objęte patronatem UEW

Data opublikowania: 01.03.2018 | aktualizacja: 02.03.2018

V Liceum Ogólnokształcące, szkoła średnia z siedemdziesięcioma latami tradycji, zostało odjęte patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Dyrektor szkoły Mariola Kuźmicka-Mazurek oraz prorektor ds. nauki UEW prof. Jerzy Niemczyk złożyli swoje podpisy pod umową 28 lutego 2018 r., rozpoczynając tym samym szeroko zakrojoną współpracę uczelni ze szkołą średnią.
V Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu dołączyło do szkół biorących udział w projekcie „Liderzy wiedzy - Liderzy sukcesu”, dając swoim uczniom możliwość korzystania z szerokiej oferty wykładów, warsztatów oraz spotkań przygotowanych i prowadzonych przez kadrę naukową UEW oraz praktyków biznesu współpracujących z uczelnią.

17.10.17_targi_pracy_cv_157

Specjalnie przygotowany program wykładów dedykowanych oraz harmonogram współpracy pozwoli uczniom szkoły jeszcze przed maturą poznać i zrozumieć akademickie metody kształcenia, nowoczesną infrastrukturę uczelni, a także perspektywy kariery zawodowej, jakie otwiera wykształcenie zdobyte na naszym Uniwersytecie.

„Celem szkoły jest rozwijanie samodzielnych, empatycznych, otwartych, odważnych, wykształconych, refleksyjnych, odpowiedzialnych i aktywnych ludzi, którzy uczą się przez całe życie” - to zdanie, otwierające misję V LO we Wrocławiu, wskazuje, że jej uczniowie, kończąc naukę na poziomie szkoły średniej, są w pełni gotowi do rozpoczęcia dalszego etapu edukacji. Na takich właśnie kandydatów na studia czeka UEW.

17.10.17_targi_pracy_cv_155

W spotkaniu inicjującym współpracę wzięli udział także dr hab. Bartosz Jasiński, prof. UE z Katedry Strategii i Metod Zarządzania UEW, absolwent V Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, oraz Katarzyna Wołowiec z Biura Promocji uczelni, koordynatorka projektu „Liderzy wiedzy – Liderzy sukcesu”.
Biuro Promocji, fot. Paweł Mildner