IV Kongres Rozwoju Edukacji

Data opublikowania: 01.12.2017 | aktualizacja: 05.12.2017

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu w dniach 29-30 listopada 2017 r. był gospodarzem IV już edycji Kongresu Rozwoju Edukacji. Było to środowiskowe spotkanie osób zainteresowanych problematyką rozwijania i unowocześniania polskiej edukacji, między innymi poprzez wykorzystanie innowacyjnych technologii i nowatorskich metod w kształceniu oraz kształtowanie kompetencji tranzytywnych (kreatywność, krytycyzm i kompetencje społeczne).
Cykl pn. Kongres Rozwoju Edukacji jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych i jej założycieli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Szkoły Główny Handlowej w Warszawie.

Uczestnicy Kongresu mieli okazję dyskutować podczas dwóch paneli, uczestniczyć w 4 warsztatach i kilkunastu tematycznych sesjach. Jedna z sesji miała formę Famelabu. 4-minutowe prezentacje autorskich rozwiązań, pomysłów lub projektów badawczych w obszarze edukacji zostały ocenione w konkursie przeprowadzonym pod patronatem Stowarzyszenia E-learningu Akademickiego.
Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcą konkursu została reprezentująca Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Wirtualna Studencka Firma Konsultingowa V-Student Consulting, działająca na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze. Prezentację pt. Nowoczesne formy kształcenia studentów – Wirtualna Studencka Firma Konsultingowa przedstawiły: studentki Ewelina Sobczak – prezes Zarządu Firmy i Joanna Łyszkiewicz – wiceprezes, pod opieką dr Mai Prudzienicy.

2017-11-30_iv_kongres_rozwoju_edukacji_(255)
Na zdjęciu: dr Maria Zając, prorektor ds. dydaktyki – prof. Edmund Cibis, Joanna Łyszkiewicz, Ewelina Sobczak i dr Maja Prudzienica

Jedyna w Polsce Wirtualna Studencka Firma Konsultingowa V-Student Consulting Sp. z o.o. funkcjonuje w ramach zaprojektowanej i wdrożonej na Wydziale EZiT platformy edukacyjno-społecznościowej pod nazwą Mobilne Obserwatorium Ekonomiczne.  Została założona w roku 2014 w celu wspomagania wszechstronnego rozwoju studentów poprzez umożliwienie im zdobywania wiedzy, doświadczenia i umiejętności oraz kontaktów z przedsiębiorcami. Firma odwzorowuje działania rzeczywistego podmiotu gospodarczego zajmującego się szeroko pojętym doradztwem dla firm z wielu branż oraz świadczy usługi rzeczywistym podmiotom gospodarczym.
Dzięki funkcjonowaniu firmy na jeleniogórskim Wydziale EZiT naszej Uczelni studenci mają niepowtarzalną okazję zapoznania się z praktycznymi aspektami działania prawdziwej firmy oraz zdobywania cennego doświadczenia. Wielu spośród uczestników projektu otrzymało oferty zatrudnienia w rzeczywistych instytucjach i firmach.
fot. Lucyna Wasylina