Wielkie otwarcie IBM X-Force Command Center

Data opublikowania: 20.06.2017 | aktualizacja: 21.06.2017

W dniach 19-20 czerwca 2017 r. otwarto nowe centrum bezpieczeństwa firmy IBM we Wrocławiu IBM X-Force Command Center. Na zaproszenie dyrektora wrocławskiej jednostki Daniela Donhefnera (ITS Service Delivery Leader) w spotkaniu uczestniczyli prof. Leszek Maciaszek, dr Maja Leszczyńska i dr Artur Rot.
artur_ibm_wp_20170620_10_13_34_pro(1)Firma IBM oficjalnie ogłosiła otwarcie zmodernizowanego, europejskiego centrum IBM X-Force Command Center we Wrocławiu. Rozbudowany ośrodek, w ramach globalnej sieci X-Force będzie świadczyć usługi w zakresie zarządzania incydentami cyberbezpieczeństwa.
Głównym zadaniem polskiego ośrodka będzie wspieranie klientów w reakcji na zagrożenia cyberbezpieczeństwa i pełnienie funkcji centralnego ośrodka w globalnej sieci IBM, świadczącego specjalistyczne usługi w tym zakresie.
Podczas spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz firmy IBM z USA i Europy oraz strategiczni klienci firmy, na temat kooperacji Uczelni z firmą IBM głos zabierali prof. Leszek Maciaszek i dr Artur Rot, podkreślając, iż IBM współpracuje z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Na naszej uczelni eksperci firmy prowadzą m.in. wykłady i współtworzą studia podyplomowe Cybersecurity Management. Współpraca obejmuje również wykłady, warsztaty, praktyki dla studentów studiów stacjonarnych oraz wspólne seminaria pracowników Katedry Systemów Informacyjnych i firmy IBM. Profesor Leszek Maciaszek uczestniczył w panelu dyskusyjnym z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, przedstawicieli Polskiego Rządu i Parlamentu oraz władz IBM Cybersecurity z USA i Europy.

Więcej: http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/67701/We-Wroclawiu-powstalo-centrum-bezpieczenstwa-X-Force-Command-Center

Na zdjęciu od lewej: Daniel Donhefner - ITS Service Delivery Leader, dyrektor IBM X-Force Command Center oraz dr Maja Leszczyńska i dr Artur Rot z Katedry Systemów Informacyjnych.
Na zdjęciu nr 2 autor notatki – dr Artur Rot