Polsko-gruzińska współpraca zainicjowana

Data opublikowania: 07.06.2017

17 maja 2017 r. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu gościł przedstawiciela Batumi Shota Rustaveli State University w Gruzji. Wizytę złożyła prorektor ds. Nauki prof. Natia Tsiklashvili.
W spotkaniu uczestniczyli pracownicy naszego Uniwersytetu: rektor – prof. dr hab. Andrzej Kaleta, dr hab. Maria Węgrzyn, prof. UE z Katedry Finansów, Edward Bratek – pełnomocnik Rektora ds. Relacji z Otoczeniem, Anna Pluta – kierownik Centrum Zarządzania Projektami, a także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego z Wydziału Współpracy z Zagranicą w osobach: Karol Przywara – zastępca dyrektora Wydziału i Aleksandra Mirowska–Piałucha – gł. specjalista oraz Robert Adach – zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia i Promocji Województwa.
Spotkanie było okazją do poznania obszarów aktywności akademickiej obu uczelni i wymiany informacji nt. Gruzji i Polski. Zwieńczeniem spotkania było podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy w sferze edukacji i nauki. Strony postanowiły wspólnie realizować wymianę kadr naukowych, promować i wymieniać literaturę akademicką, naukową i metodyczną, promować na uczelniach i organizować wspólne projekty badawcze, konferencje i seminaria. W planach są także aktywności w zakresie edukacji, a w tym wprowadzenie programu wymiany studentów, stworzenie programu wspólnych studiów doktoranckich, zorganizowanie szkoły letniej.

Zawodowy obszar badawczy prof. Nateli Tsiklashvili (prorektor ds. Nauki na Batumi Shota Rustaveli State University) dotyczy m.in. planowania i zarządzania finansami publicznymi; w swojej karierze zawodowej pełniła w latach 2005-2006 funkcję zastępcy ministra ds. finansów i ekonomii oraz ministra w latach 2006-2008.
Batumi Shota Rustaveli State University jest ważnym centrum edukacyjnym, naukowym i kulturalnym Gruzji. Uniwersytet posiada 9 wydziałów: nauk humanistycznych, oświaty, biznesu i ekonomii, prawa, nauk społecznych i politycznych, nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej, fizyki - matematyki i informatyki, technologii, turystyki. Na uczelni studiuje około sześciu tysięcy studentów w ramach programów zawodowych, licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

2017_05_17_batumi_shota_rustaveli_su__16_1_

2017_05_17_batumi_shota_rustaveli_su__17_