Ekonomalia '17 - relacja dzień po dniu

Data opublikowania: 18.05.2017 | aktualizacja: 21.05.2017

Studenci przejęli klucze Uczelni i Uniwersytet został zawładnięty przez muzykę, zabawę i wyłącznie dobry humor. Nasi niezawodni korespondenci ze sztabu organizacyjnego i Samorządu Studentów codziennie relacjonowali, co działo się  przy Komandorskiej 118/120 we Wrocławiu.
_____________________________________________________________________________________________________
Dzień trzeci – 19 maja 2017 r. – wielki finał
Ekonomalia już za nami! Dla sztabu dzień zaczął się jak zwykle bardzo wcześnie, przygotowywaliśmy się do kolejnego dnia pracy. Na Zaprzegubiu wioska minieventów obfitowała w takie wydarzenia jak  Zaślubiny, Turniej Wydziałów, Street Soccer i Karaoke.

img_7116_male

A już o 17 na scenie wystąpił zespół A.P.A.M.A.U. Następnie publikę rozgrzał Farben Lehre, a o 21.00 emocje sięgnęły zenitu podczas występu Organka, który dał niesamowity koncert.

img_7098_zmniejszone

Zwieńczeniem tego dnia był pokaz projektu P.I.W.O. na Ślężaku. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego finału Ekonomaliów 2017!

img_7180_male

Dzisiaj czeka nas jeszcze Rejs Statkiem i After Ekonomaliów, który odbędzie się na największej plaży miejskiej w Polsce!

Aleksandra Koman
Patryk Sokół
Członkowie Sztabu Głównego

Dzień drugi – 18 maja 2017 r.
Za nami drugi dzień Eko'17! Poranek zaczęliśmy od odprawy, a potem całym sztabem braliśmy udział w Oficjalnym Otwarciu Ekonomaliów, które jak zwykle przyciągnęło sporo studentów. Po południu „Zaprzegubie” zalała fala minieventów, takich jak Strefa Rapu, Tattoo bez Vatu czy Streetball.

img_6702

Od 16.00 wystartowaliśmy z koncertami - publiczność najpierw rozgrzał Adis X Łuki Vuitton oraz Bejf, później na scenę wyszli główni artyści Mielzky i Małpa, którzy ściągnęli pod scenę prawdziwe tłumy. Oczywiście najbardziej oczekiwaną gwiazdą wieczoru był Ten Typ Mes - dał świetny koncert, a fani przez bardzo długi czas nie pozwalali zejść mu ze sceny, prosząc o bisy.
Mamy nadzieję, że dzisiejszy dzień będzie równie emocjonujący!

img_6631

Aleksandra Koman
Patryk Sokół

Członkowie Sztabu Głównego

Dzień pierwszy – 17 maja 2017 r.
Za nami pierwszy dzień Ekonomaliów! Znakomitą zabawę na Akademaliach rozpoczął Turniej Akademików. Po zaciętej walce wygrał Dom Studencki "Przegubowiec".
Mnóstwo studentów z całego Wrocławia przyjechało na występy zespołów V-UNIT i LETNI CHAMSKI PODRYW. Muzyka, spotkania i wspólna impreza trwały tak długo, na ile pozwoliły służby porządkowe. Piękne otwarcie - a to przecież dopiero początek wydarzeń.

ekonomalia_2017_studenci_2

Mam tylko nadzieje, że kolejne atrakcje, które zaplanowali dla siebie i Wrocławian nasi studenci, nie pochłoną mnie całkowicie i będę mógł na bieżąco relacjonować przebieg Ekonomaliów. Do zobaczenia na kampusie!

img_6432

Patryk Turski
Przewodniczący Zrzeszenia Studentów Polskich Przewodniczący Rady Organizacji Studenckich, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Galeria zdjęć: Lucyna Wasylina, Katarzyna Wołowiec, Piotr Wołowiec