Dzień bardzo Otwarty

Data opublikowania: 01.04.2017 | aktualizacja: 03.04.2017

W miniony piątek (31 marca) nasza uczelnia stanęła otworem przed przyszłymi kandydatami na studia. Tłumnie przybyła młodzież licealna chciała dowiedzieć się, co Uniwersytet ma im do zaoferowania, ale także nie stroniła od wyrażania swoich oczekiwań.

Była to znakomita sytuacja komunikacyjna, w której dwie strony słuchają się i szukają najlepszego rozwiązania oczekiwań i wyobrażeń wobec siebie.
Uczelnię reprezentowali przedstawiciele Wydziałów, Samorządu Studentów, Biura Rekrutacji, Studium Języków Obcych i Wychowania Fizycznego oraz licznych organizacji studenckich, a także firm i instytucji współpracujących z uczelnią.

11

W tajniki zagadnień studiowania - w tym na poszczególnych kierunkach i specjalnościach, bycia kandydatem na studia UE we Wrocławiu, absolwentem oraz pracownikiem, kilkusetosobową publiczność wprowadził dynamicznie Piotr Karolczak, który z autopsji zna dokładnie całą prezentowaną drogę.

Przedstawicie Wydziałów, w osobach naukowców, prowadzili z potencjalnymi kandydatami poważne rozmowy, zabarwione szczyptą humoru i sympatii oraz prezentowali osiągnięcia swoich jednostek, programy kształcenia i zakresy badań. A nawet przeprowadzano badania - zachęcając licealistów do konsumpcji kolorowych próbek żywnościowych.

8-1

Uśmiechnięta i prawdziwie zainteresowana młodzież ostatecznie została zawładnięta przez przedstawicieli Samorządu Studentów, by wraz z naszymi studentami zakończyć ten dzień przy wspólnym grillu i rozmowach na Przegubiu.

42

W powietrzu czuć było wiosnę, zbliżające się matury i potrzebę nowych wyzwań. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu z pewnością spotka się z przybyłą młodzieżą ponownie - podczas rekrutacji.
Katarzyna Wołowiec, fot. Lucyna Wasylina, Tamara Chorążyczewska