KRUWiO na Uniwersytecie Ekonomicznym

Data opublikowania: 16.03.2017

Kolejne, comiesięczne spotkanie Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola odbyło się 15 marca w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Rektorzy wrocławskich i opolskich uczelni publicznych oraz zaproszeni goście powitani zostali przez przewodniczącego KRUWiO prof. Marka Ziętka – rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i gospodarza – rektora prof. Andrzeja Kaletę.
Chwilą ciszy uczczono pamięć prof. Elżbiety Lonc, wieloletniej rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, przedstawicielki PWSZ w KRUWiO.

Rektor prof. Andrzej Kaleta zaprezentował profil edukacyjny realizowany na Uniwersytecie Ekonomicznym i akredytacje przyznane programom przez międzynarodowe gremia

Podczas obrad uczestnicy spotkania, po wystąpieniu prof. Andrzeja Kisielewicza – jedynego przedstawiciela wrocławskiego środowiska wśród członków Rady Narodowego Kongresu Nauki, dyskutowali na temat kierunków reform planowanych w szkolnictwie wyższym i pracach nad finalnym kształtem Ustawy 2.0, która ma być zaprezentowana we wrześniu tego roku podczas Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie. (więcej o projektach na stronie http://www.nauka.gov.pl/).  Rektor prof. Marek Ziętek wspomniał, iż jednym z priorytetów MNiSW kierowanego przez Jarosława Gowina jest projekt konsolidacji uczelni i stworzenie silnych ośrodków akademickich, podkreślił, że środowisko wrocławskie już od lat integruje się na wielu płaszczyznach – wspólne badania naukowe, międzyuczelniane projekty dydaktyczne, środowiskowe negocjowanie cen prądu, czy uroczystość inauguracji środowiskowej. Poinformował, że MNiSW planuje przeznaczyć środki finansowe na wsparcie procesu konsolidacji uczelni, sugerując potrzebę zastanowienia się nad takim rozwiązaniem we Wrocławiu.

Rektorzy wyrazili pozytywną opinię na temat prośby przedstawicieli uczelnianych Samorządów Studenckich w sprawie organizacji Juwenaliów i poparli projekt podjęcia działań z MPK, aby w dniu Juwenaliów możliwy był bezpłatny przejazd studentów przemieszczających się na różne imprezy juwenaliowe.

Rektorzy zostali poinformowani, że w dniach 8-9 czerwca wrocławskie środowisko akademickie będzie gospodarzem spotkania przedstawicieli KRASP z okazji dwudziestolecia powołania tego gremium reprezentującego środowiskowe opinie.

Strona KRUWiO: http://www.uczelnie.wroc.pl