70 lat Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Data opublikowania: 03.03.2017 | aktualizacja: 08.03.2017

Eleganckie wnętrza Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu stały się 2 marca 2017 r. świadkiem szczególnego wydarzenia – jubileuszu siedemdziesięciolecia naszej uczelni. Znamienici goście uroczystości wzięli udział w ceremoniale, który połączył elementy akademickiej tradycji z nowoczesnym charakterem obchodów.

Wśród stałych punktów programu, które wpisały się już w obchody Święta Uczelni, znalazło się nadanie tytuły doktora honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – tytuł otrzymał prof. Hans Christian Pfohl, światowej sławy ekspert w dziedzinie logistyki. Uroczystość uświetnił swoim wystąpieniem wicepremier, minister rozwoju i finansów, Mateusz Morawiecki, absolwent studiów MBA naszej uczelni, który nakreślił współczesną sytuację gospodarczą kraju na tle światowych trendów.
17093253_1412608788806359_835875271_o

Wojewoda Dolnośląski, Paweł Hreniak, także nasz absolwent, złożył JM Rektorowi serdeczne życzenia z okazji jubileuszu, wspomniał również, że absolwenci uczelni są niezwykle cenionymi i poszukiwanymi pracownikami.

17106006_1412606375473267_1077066384_o

Szczególne miejsce w programie uroczystości, co podkreślił w wystąpieniu otwierającym jubileusz, JM Rektor prof. Andrzej Kaleta, należało do studentów. Specjalną nagrodą Santander Universidades i Banku Zachodniego WBK SA została wyróżniona najlepsza studentka – mgr Beata Anna Namiel-Nawrot.
Cała plejada pracowników Uniwersytetu została uhonorowana medalami i odznaczeniami uczelnianymi, ministerialnymi oraz resortowymi, w uznaniu zasług zawodowych, profesjonalizmu i wkładu w rozwój uczelni oraz nauki. Odbyły się także promocje doktorów habilitowanych.
W podniosłej, pełnej wzajemnego szacunku, zrozumienia i sympatii, atmosferze zakończyła się część oficjalna uroczystości.

17091287_1412592868807951_1001783711_o

Po krótkiej przerwie sceną Forum zawładnęli Piotr i Wojciech Cugowscy wraz z ojcem Krzysztofem, którzy zabrali gości jubileuszu w muzyczną wyprawę przez pokolenia. W repertuarze znalazły się utwory zarówno ojca, jak i zespołu Bracia. Entuzjazm rozbawionej publiczności wzbudził także akustyczny cover utworu z repertuaru Davida Bowiego.
Uroczystość integrująca środowisko naszej uczelni odbyła się także dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu instytucji: Bank Zachodni WBK SA, Santander Universidades, Narodowe Forum Muzyki i Work Service SA.

Katarzyna Wołowiec, fot. w tekście: Format B - Barbara Lutzner; zdjęcia poniżej - Stanisław Dziągwa