Akademia programowania dla uczniów

Data opublikowania: 26.01.2017 | aktualizacja: 27.01.2017

W ramach inicjatywy przybliżania młodzieży różnych aspektów działalności uczelni 26 stycznia 2017 r. gościliśmy na naszym Uniwersytecie uczniów klas 5 i 6 wraz z nauczycielami, ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Piławie Górnej. Uczniowie przybyli na zaproszenie prof. dr. hab. Jerzego Niemczyka, prorektora ds. Nauki, który dekadę temu był uczniem właśnie tej szkoły.
Nasi goście przyjechali na warsztaty edukacyjne „Akademia Programowania i Nowoczesnych Technologii Informacyjnych” przygotowane dla nich przez pracowników Instytutu Informatyki Ekonomicznej i Centrum Informatyki. Uczniowie mieli okazję zobaczenia nowoczesnej serwerowni oraz wysłuchania krótkich wykładów dr. Artura Rota i dyrektora Centrum mgr. inż. Jacka Stysia na temat współczesnych technologii. Następnie pod opieką dr. Krzysztofa Hauke zgłębiali tajniki podstaw programowania. Po zakończonych zajęciach uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w warsztatach. Może w przyszłości i z tego grona w murach naszej uczelni pojawią się studenci z potencjałem by zostać naukowcem.