UEW – nieograniczony potencjał i przestrzeń, która łączy

Data opublikowania: 12.04.2017 | aktualizacja: 26.09.2017

Redaktor Portalu zadała nam pytanie: Dlaczego właściwie warto zostać studentem UEW? Odpowiem również krótko.

Warto studiować na UEW, bo pewne zatrudnienie po studiach (i w ich trakcie), bo wysokie zarobki po studiach, bo ścieżka awansu niedomykana przez żaden szklany sufit, bo wyjątkowa brać studencka, bo najlepszy samorząd studencki w Polsce, bo ogromna grupa wyjątkowych wykładowców, posiadających wyjątkową wiedzę, i wreszcie… bo potencjalnie najlepszy portfel zasobów relacyjnych wśród uczelni akademickich.

W mojej opinii są to najważniejsze argumenty przemawiające za wyborem naszej Uczelni. Każdego dnia obserwuję studentów starających się maksymalnie wykorzystać zasoby Uniwersytetu, choć brakuje pomieszczeń, w których mogliby w pełni rozwinąć skrzydła: przestrzennych korytarzy, oksfordzkich trawników, zabytkowych, mrocznych sal wykładowych, klimatycznych klubów studenckich, kabaretu także nie mamy :). Ale stołówka, parter budynku C, kolorowe kanapy biblioteki, trawnik za przegubowcem, sala wykładowa w budynku C, Simplex, okolice krasnala Ekonomka są pełne studentów... A przecież wiele inwestycji wciąż przed nami.

Jest jeszcze jedna przestrzeń do wykorzystania. W sporej części już tam jesteśmy, ale w mojej opinii wciąż za mało. To przestrzeń portali społecznościowych. Gdyby tutaj aktywność była jeszcze wyższa, gdyby nasz Facebook, Snapchat, Twitter wypełnić dodatkową treścią i na bieżąco wykorzystywać także w procesie dydaktycznym, mielibyśmy kolejną istotną rekomendację dla naszych przyszłych studentów. Ale wierzę, że w najbliższym czasie i to się rozwinie.

Tymczasem zapraszamy po prostu do najlepszej akademickiej uczelni biznesowej w Polsce.

prof. Jerzy Niemczyk, prorektor ds. Nauki UE we Wrocławiu