O zrównoważonym rozwoju - konferencja na UEW

Data opublikowania: 18.12.2017

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Zrównoważony rozwój – przedsiębiorczość studencka – społecznie odpowiedzialna uczelnia” odbyła się 30 listopada 2017 r. na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Organizatorami wydarzenia były: Katedra Badań Marketingowych, Katedra Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstwa oraz Koło Naukowe Enactus UE Wrocław. Celem konferencji była prezentacja wyników badań, doświadczeń oraz dobrych praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wydarzenie było okazją do międzysektorowej wymiany poglądów na temat możliwości, metod i narzędzi realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, a w szczególności roli, jaką mają do odegrania w tym procesie instytucje szkolnictwa wyższego.
W Konferencji wzięło udział blisko 70 osób, co przełożyło się na bardzo wartościowe sesje panelowe, w których, oprócz pracowników akademickich, wystąpili studenci organizacji Enactus z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Swoje wystąpienie mieli również studenci z Forum Edukacji Biznesowej - organizacji studenckiej działającej przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Największym zainteresowaniem cieszył się panel praktyków, w którym, podczas dyskusji moderowanej, poruszono kwestie zrównoważonego rozwoju, czyli jak współpracować i zmieniać postawy na lepsze.
Podczas przerw kawowych serwowano wyłącznie produkty Fairtrade oraz ciasta własnego wypieku.

Dr Iwona Czerska - Katedra Badań Marketingowych