Mumia wiecznie żywa, czyli o akcji "Mum na UEW".

Data opublikowania: 31.08.2020 | aktualizacja: 01.09.2020

1 sierpnia 2020 roku nasz fbUEW doniósł:
W sierpniu mumia przejmuje nasz kampus...

"Zmumifikowane ludzkie zwłoki odkryto na strychu remontowanego wieżowca przy ulicy Ślężnej, nazywanego "Zetką" i należącego do wrocławskiej uczelni. Na makabryczne znalezisko natrafili prowadzący tam prace robotnicy. Natychmiast wezwali policję."
Poznajcie historię zbrodni, która wydarzyła się na naszym kampusie.
Słuchowisko dostępne na kanale YT UEW https://youtu.be/qToAe8bFn2o

I tak rozpoczęła się wakacyjna akcja „Lato z kryminałem”, która w ciągu miesiąca dotarła do ponad 55 tys. odbiorców, zajęła umysł i wyobraźnię subskrybentów fb UEW
Akcja przekierowywała zainteresowanych na stronę ze słuchowiskiem kryminalnym
Miejscem akcji „Kryminału bardzo ekonomicznego” jest…   Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Czas akcji: gorące dni rekrutacji.

„W poniedziałek rano o godzinie 8.00 termometry wskazywały już 26 stopni Celsjusza. Jak to zwykle bywało w czerwcowe poranki na kampusie uczelni, położonej w prestiżowej dzielnicy Krzyki, ptasie szczebioty mieszały się z głosami studentów podekscytowanych ostatnimi dniami sesji i warkotem silników samochodów, którymi przyjeżdżali egzaminatorzy.”
Kryminał bardzo ekonomiczny, Wrocław 2020

Mumia zaczęła gadać. Sypała jak najlepszy informator.
Ale potrzebowała na to ponad trzydzieści lat. Wrocławska
uczelnia działała w tym miejscu od ponad pięćdziesięciu.
Wszystko wskazywało na to, że denat był ofiarą nauki.
Kryminał bardzo ekonomiczny, T. Chorążyczewska, Wrocław 2020

Mum na UEW – akcja na fb UEW

3 sierpnia 2020
Szukamy imienia dla MUMa. Swoje propozycje piszcie w komentarzach.
Za życia nazywał się Leon Szołuch, ale teraz to już zupełnie inna historia...
Dla najciekawszych propozycji mamy książki "Kryminał bardzo ekonomiczny" z dedykacją od autorki, Tamary Chorążyczewskiej.

mum

Czytelnicy wykazali się humorem i kreatywnością.

Jedna ze studentek UEW komentowała temat tak:
W starożytności wierzono, że tak długo, jak zapisane jest imię, zmarły żyje w zaświatach, a Człowiek, którego zmumifikowano bez podania imienia, skazany był na wieczną śmierć... Imię jego to Ekonomius.

A to inne propozycje imion, które czytelnicy fbUEW proponowali dla nieszczęśnika:  Najsgaj, Witold statystyk, Ramzes Ekomum Wielki (dla przyjaciół Ekomumek), Mikronum, Mumekon.

Wygrała propozycja EKOnumio.

Odtąd śledziliśmy na fb filmy o przygodach EKOnumia.

mum-inqube

Dlaczego mnie zabito? Czemu nie mogę żyć? A może mogę jako mumia? - takie pytania zadaje sobie każdego dnia nasz EKOnumio ?

10 sierpnia 2020
EKOnumio przybył na #UEWr i zwiedza... Gdzie powinien zamieszkać?
Może w Samorząd Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu? Może Studium Języków Obcych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu? A może Biuro Karier Centrum Współpracy z Biznesem UE? A może powinien wybrać się w podróż z Klub Podróżników BIT?

Biuro Karier Centrum Współpracy z Biznesem UE zareagowało błyskawicznie:
Nie wiemy jak EKOnumio skomponuje się z naszym "Ludwiczkiem", ale jeśli szuka pracy po latach leżenia na strychu to zapraszamy na rozmowy do naszych doradców zawodowych.

Były także inne propozycje: W budynku A. Szpitalna historia tego miejsca świetnie pasuje do EKOnumii.

Przez kolejne dni EKOnum pojawiał się w wielu miejscach uczelni.

Akcja promocyjno-kryminalna zakończyła się 29 sierpnia 2020 w Europejską Noc Literatury.
EKOnumio powoli opuszcza nasz kampus.
Spotkacie go jeszcze dzisiaj podczas Europejska Noc Literatury: Podróż

Pomysłodawcą i organizatorem akcji było Centrum Promocji UE.

Zdjęcia i filmy: Ewelina Wąs
Współpraca: Adrian Nowotarski