I edycja Programu Kompetencje przyszłości zakończona!

Data opublikowania: 27.01.2020 | aktualizacja: 06.10.2020

8 szkoleń, 72 godziny warsztatowe, 25 uczestników projektu i 7 partnerów biznesowych. Tak w skrócie można podsumować I edycję Programu Kompetencje przyszłości zorganizowaną przez Centrum Współpracy z Biznesem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, w okresie od października 2019 r. do stycznia 2020 roku.

Głównym celem programu było wzmocnienie uczestników w obszarze 8  kompetencji, które według raportu „Future Works Skills 2020”, określono jako kluczowe kompetencje przyszłości. Pomysł na realizację projektu jest rezultatem spotkania środowiska akademickiego i biznesowego podczas konferencji Open Eyes Economy Summit, która odbyła się na uczelni w maju 2019. Jej głównym tematem był rozwój kluczowych kompetencji w dobie gospodarki cyfrowej.

img_20200122_162829_1_korekta

Partnerami merytorycznymi programu zostały firmy: SCHAEFLER, INFOR, IMPEL GROUP, CREDIT AGRICOLE, HEWLETT PACKARD ENTERPRISE, NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE BIZNESEM oraz niezależna ekspertka Eliza Pietruczuk.

Udział tak silnej grupy biznesowej umożliwił dopasowanie i zapewnił aktualność treści programu do wymagań środowiska zawodowego. Wartością dodaną była możliwość poznania siedzib firm jako miejsc potencjalnego zatrudnienia. Sytuacja ta sprzyjała również pozyskaniu dodatkowej wiedzy o karierze w firmie i możliwościach rozwoju.

Do programu zgłosiły się 62 osoby, spośród których wyłoniliśmy 25 uczestników/czek. Ta grupa, pod okiem trenerów oraz niezależnego eksperta, doskonaliła umiejętności crossowania, przejmowania odpowiedzialności, kompleksowego rozwiązywania problemów, poruszania się w social mediach, współpracy z innymi, współpracy w świecie wirtualnym i międzykulturowym, inteligencji emocjonalnej  i cyberbezpieczeństwa
Wyniki przeprowadzonego badania ewaluacyjnego pozwalają wnioskować, że program spełnił oczekiwania uczestników (90%). Aż 80% ankietowanych oceniło, że wiedza zdobyta w trakcie szkoleń jest przydatna na rynku, a dla 76% uczestników atutem programu jest uzyskanie przez nich nowych umiejętności.

Podczas podsumowania programu odnoszono się do ewaluacji i oczekiwań, budując jednocześnie wizję przyszłej edycji. Uczestnikom i uczestniczkom programu wręczono dyplomy ukończenia Programu Kompetencje przyszłości, przy czym osiem osób, które zrealizowały 80% i więcej godzin szkoleniowych otrzymało potwierdzenie uzyskania 3 punktów ECTS. Podziękowania zostały przekazano przedstawicielom firm oraz ekspertom, współpracującym przy tym projekcie.
Jak będzie skonstruowana kolejna edycja programu Kompetencje przyszłości zależy od wspomnianego już grona Partnerów, którzy podczas podsumowania zadeklarowali chęć dalszej aktywnej współpracy, zarówno w roli trenerów, jak również modelowania programu.

II edycja Programu ruszy już w marcu 2020 roku i potrwa do czerwca 2020.  Studentów zainteresowanych udziałem w programie zapraszamy do zaglądania na naszą  stronę internetową (www.cwb.ue.wroc.pl) oraz polubienia naszego profilu na Facebooku, gdzie niedługo pojawią się szczegóły dotyczące kolejnej edycji Programu.

logotypy
Łukasz Strączek