Uczniowie z Dolnego Śląska i Szczecina w starciu matematyczno-fizycznym na UEW

Data opublikowania: 25.11.2019 | aktualizacja: 14.01.2020

25 czteroosobowych drużyn, reprezentujących szkoły podstawowe z Wrocławia, Lubina, Duszników-Zdrój, Lubania, Głogowa, Węglińca, Mysłakowic, Oławy, Trzebnicy, a także Szczecina,  22 listopada 2019 r. wystartowało w kolejnej edycji międzynarodowych zawodów matematyczno-fizycznych Náboj Junior.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu już kolejny roku współorganizuje i patronuje temu wspaniałemu wydarzeniu, realizując założenia tzw. Trzeciej Misji Uczelni, skierowanej do młodzieży – naszych przyszłych kandydatów na studia.

Warto dodać, że rok 2019 został ustanowiony Rokiem Matematyki – królowej nauk – dlatego cieszymy się, że nasza Uczelnia wspiera projekty propagujące wiedzę matematyczną wśród dzieci i młodzieży. W finale nagrodzono 5 drużyn. Pierwsze miejsce zajęła SP nr 6 ze Szczecina; kolejne miejsca przypadły SP nr 3 z Wrocławia, SP nr 9 z Wrocławia, SP nr 50 z Wrocławia i SP nr 3 z Oławy.

Nagrody wręczył JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Kaleta.
Uczelniani koordynatorzy konkursu: dr Wioletta Turowska, dr hab. Krzysztof Nowosielski, prof UE; fot. Eryk Dorobek, Paweł Mildner | Centrum Marketingu UEW