Spacer z Rektorem? Czysta przyjemność

Data opublikowania: 03.10.2018 | aktualizacja: 06.02.2019

29 września 2018 r. wrocławianie mieli niepowtarzalną okazję spacerować po kampusie naszej uczelni w towarzystwie JM Rektora prof. Andrzeja Kalety. Wydarzenie miało wymiar nie tylko towarzyski, ale i edukacyjny.
Wycieczkę pod tytułem Historia Wrocławia zaklęta w murach Uniwersytetu Ekonomicznego – Komandorska 118/120 organizowało Biuro Promocji uczelni na zlecenie Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

Rektor Andrzej Kaleta zaprosił grupę kilkudziesięciu pasjonatów historii Wrocławia do swojego gabinetu, do Sali Senatu, pokazał fortepian Ludomira Różyckiego i razem z pracownikami uczelni poprowadził gości po historycznych zakamarkach naszej siedziby.
Czy ci ludzie naprawdę słuchają historii uczelni? – zapytał jeden z obserwatorów wydarzenia. – Miny mają takie, jakby śledzili akcję kryminału. Taka jest też historia naszych budynków – pełna śladów wielkich wydarzeń, zwrotów akcji i opowieści o wielkich pieniądzach. Uczelniany kampus  był przed II wojną światową siedzibą jednego z największych wrocławskich szpitali (600 łóżek!) – Szpitala Miejskiego im. Wenzla Hanckego. Jednym z donatorów obiektu był Rockefeller, tu leczył dr Foerster – jeden z pionierów światowej neurochirurgii, lekarz Lenina.
Tego wszystkiego można było się dowiedzieć w czasie Spaceru z Rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Była to  kolejna wycieczka z serii „Akademicki Wrocław” organizowana przez WCA w ramach obchodów 10-lecia istnienia Centrum. Wrocławianie zwiedzali już Uniwersytet Wrocławski, Akademię Sztuk Pięknych, Papieski Wydział Teologiczny, Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, wędrowali Wrocławskim Traktem Teatralnym, odwiedzili Politechnikę Wrocławską, a także Polski Ośrodek Rozwoju Technologii PORT.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia.

Więcej o historii naszego kampusy   http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/56,35771,11080443,najstarszy-jest-platan,,1.html
Tamara Chorążyczewska