Future of Finance - spotkanie z CIMA

Data opublikowania: 27.04.2018

W czwartek 26 kwietnia br. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu gościliśmy Shane’a Balzana przedstawiciela Instytutu Rachunkowości Zarządczej CIMA, który przedstawił prezentację na temat przyszłości finansów i roli eksperta rachunkowości zarządczej.
Zaproszenie Władz Uczelni przyjęli zarówno przedstawiciele Instytutu Rachunkowości Zarządczej CIMA: Shane Balzan, Senior Director – Syllabus Development, Sylwia Dubiel – Associate Manager, University Partnerships, CEE, jak i wrocławskiego biznesu: firma Hewlett Packard Enterprise – Kamil Kołakowski ACMA, CGMA, EMEA Hardware Finance Manager, który w październiku 2017 prowadził „CIMA Workshop: Management Accounting in IT projects” dla studentów w ramach University Management Accounting DAY na UE Wrocław.

Wykład Future of Finance wygłoszony przez Shane’a Balzana oraz wystąpienie
prof. Bartłomieja Nity, prorektora ds. finansów i rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prezentowały świat finansów w ujęciu badań prowadzonych przez CIMA z pracodawcami na całym świecie.logo_cima_2017__1_

Chartered Institute of Management Accountants

Założony w 1919 r. Chartered Institute of Management Accountants (Instytutu Rachunkowości Zarządczej CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA zrzesza ponad 232 000 członków i studentów ze 177 krajów, którzy zajmują kluczowe stanowiska w świecie biznesu. Członkowie i studenci CIMA pracują w przemyśle, handlu, sektorze publicznym i organizacjach non-profit. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swoją ofertę kwalifikacji profesjonalnych i ustawicznego kształcenia zawodowego oraz ustanawiane przez siebie wymogi doświadczenia zawodowego. Dzięki temu Instytut pozostaje najchętniej wybieranym przez pracodawców dostawcą usług edukacyjnych wspierających rekrutację wykształconych w zakresie finansów liderów biznesu.

Profesjonalizm i etyka to wartości leżące u podstaw działalności CIMA, a każdy członek i student Instytutu zobowiązany jest do przestrzegania niezawodnych standardów. Taki model działania łączy uczciwość, wiedzę i doświadczenie z przemyślaną wizją rozwoju.

CIMA i AICPA wspólnie stworzyły kwalifikację Chartered Global Management Accountant (CGMA). Tytuł CGMA – Chartered Global Management Accountant – ma wzmocnić globalne znaczenie profesji specjalisty ds. rachunkowości zarządczej. Desygnacja ta przyznawana jest najbardziej utalentowanym i zaangażowanym specjalistom ds. rachunkowości zarządczej, którzy – dzięki dyscyplinie i umiejętnościom – przyczyniają się do osiągnięcia trwałego sukcesu w biznesie.

AICPA i CIMA utworzyły ponadto Association of International Certified Professional Accountants (Międzynarodowe Stowarzyszenie Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości), organizację reprezentującą branżę rachunkowości publicznej i zarządczej na całym świecie. Stowarzyszenie działa na rzecz interesu publicznego oraz rozwoju umiejętności zawodowych, kompetencji i szans zatrudnienia posiadaczy tytułów CPA, CGMA oraz innych specjalistów w dziedzinie finansów i rachunkowości na całym świecie.