Eko-młodzież na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Data opublikowania: 26.04.2018

25 kwietnia młodzież szkolna rywalizowała podczas Olimpiady Ekologicznej, był to konkurs międzyszkolny Dolnośląskiego Klubu Ekologicznego.

Jakie są rodzaje smogu? Czy londyński smog jest kwaśny, czy fotochemiczny i czym się różni od smogu typu Los Angeles?  Projektowanie i wykonanie modelu urządzenia poprawiającego jakość powietrza.

Tym się zajmuje i pasjonuje wrocławska młodzież? Na pewno uczestnicy konkursu ekologicznego, który gościł 25 kwietnia 2018 roku na naszej uczelni. Wykłady, prezentacje, zadania konkursowe… Był to już drugi, międzyszkolny etap tego prawdziwego turnieju nie tylko wiedzy, ale i umiejętności.
Konkurs organizowany jest przez Dolnośląski Klub Ekologiczny a biorą w nim udział uczniowie wrocławskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Smogologię stosowaną wzbogaciły prezentacje konkretnych rozwiązań, krótkich filmów pt. „Poprawiamy jakość powietrza we Wrocławiu” przygotowanych wcześniej przez młodzież.
Tamara Chorążyczewska, zdjęcia - Stanisław Dziągwa