Gdy nauka spotyka się z biznesem – studia są praktyczne! – cd nastąpił…

Data opublikowania: 29.06.2020 | aktualizacja: 29.06.2020

22 czerwca 2020 roku w sali konferencyjnej budynku Delta Wrocławskiego Parku Technologicznego odbyły się obrony projektów realizowanych w ramach drugiej edycji specjalności „Innowacje rynkowe – projektowanie i wdrażanie” (II stopień studiów stacjonarnych, kierunek Zarządzanie).

Specjalność Innowacje rynkowe – projektowanie i wdrażanie jest innowacyjnym projektem dydaktycznym Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wykorzystuje metodykę Design Thinking. Projekt w 2016 roku został wyróżniony na forum międzynarodowym w konkursie POLISHOPA HONEYCOMBS AWARD 2016 w kategorii EDUKACJA – najlepsze inicjatywy powstałe w Polsce.
Partnerem specjalności jest Wrocławski Park Technologiczny S.A.

7

Edycja druga trwała dwa semestry i obejmowała 6 trzydziestogodzinnych modułów tematycznych:
                     5

[1] Projektowanie innowacji,
[2] Empatyzacja i definiowanie problemu jako podstawa projektowania innowacji,
[3] Ideacja i twórcze rozwiązywanie problemów,
[4] Prototypowanie i testowanie rozwiązań,
[5] Projektowanie doświadczeń i service design,
[6] Komercjalizacja i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań.

1Studenci przyswajali treści specjalizacyjne w oparciu o konkretne wyzwania biznesowe, przygotowane przez rezydentów Wrocławskiego Parku Technologicznego. W tej edycji współpracowaliśmy z Grenade HUB Sp. z o.o., IPA BioTech Sp. z o. o., Lediko Sp. z o.o., Scanway Sp. z o.o., WPT S.A. STELLAR HUB.
Dziękujemy naszym Partnerom – to dzięki Wam nasze studia mają wymiar praktyczny!

Podczas spotkania Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu reprezentowały: opiekun specjalności – dr Sylwia Wrona (Katedra Strategii i Metod Zarządzania) oraz dr Monika Hajdas (Katedra Zarządzania Marketingowego). Ze strony gospodarzy o sprawny przebieg obron zadbała Sylwia Wójtowicz – dyrektor ds. Współpracy z Ośrodkami Big Science.
W niecodziennych warunkach – w większości zdalnie – poszczególne zespoły projektowe prezentowały efekty swojej rocznej pracy przez właścicielami wyzwań.
4_(1)Z dumą prezentujemy członków poszczególnych zespołów projektowych:
Zespół I – Paulina Chodorska, Klaudia Kmit, Maria Labisz, Marta Mironiska, Marcin Wojtaś
Zespół II – Alicja Brzostecka, Marcin Fundeła, Julia Kovalova, Aleksandra Ozga, Magda Płóciennik
Zespół III – Miłosz Ciesiołkiewicz, Paulina Duniec, Karolina Gaweł, Marcin Grzegorczyn, Mateusz Pabjasz
Zespół IV – Aleksandra Karina Łoniewska, Aleksandra Romańczyk, Maciek Solarek, Maria Stec,  Paulina Zielińska
Zespół V – Maciek Gralla, Marian Frank, Moroz Olha, Fedor Suhoverhov.

Gratulujemy Studentom ukończenia z pięknym wynikiem specjalności i mocno trzymamy kciuki za obrony prac magisterskich. W życiu zawodowym życzymy ciekawych wyznawań, które przyniosą radość i pozwolą stale się rozwijać. W życiu prywatnym życzymy spełnienia.

6Dziękujemy za wspólnie spędzony czas… a na podsumowanie klika słów od samych uczestników:

To nasze ostatnie zajęcia i tym samym ostatnie zaliczenia. Ten rok na Innowacjach rynkowych był rokiem wyzwań, pełnym nowości. Mieliśmy okazje poznać niesamowitych prowadzących, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem oświetlali naszą drogę. Odkryliśmy wiele ciekawych technik i narzędzi, które wykorzystaliśmy w naszych projektach. Metoda Design Thinking, która towarzyszyła nam przez cały rok pozwoliła odkryć ogromne pokłady kreatywności, a „post-it” stał się nieodłącznym elementem każdego spotkania. Przygoda z Innowacjami rynkowymi się kończy. Nie tak jakbyśmy chcieli, bo zdalnie, ale mimo to jesteśmy wdzięczni za wszystko. Za ogromne zaangażowanie, pomoc 24/7 i niesamowitą atmosferę podczas zajęć! Dlatego zostawiamy tutaj po sobie małą pamiątkę jako dowód naszej rocznej pracy.

link do filmu (przygotowanego przez studentów)

Szerzej na temat specjalności:

Kontakt: sylwia.wrona@ue.wroc.pl;  https://pl.linkedin.com/in/sylwiawrona