Różowe jednorożce biznesu - inQube oczami studentów

Data opublikowania: 22.10.2019 | aktualizacja: 29.10.2019

Z pewnością nie ma osoby, która nie słyszałaby o otwarciu Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Wydarzenie to, rozpoczęte uroczystym przecięciem wstęgi w zielonych barwach inQube, zgromadziło na kampusie uniwersytetu nie tylko przedsiębiorców i autorytety świata biznesu, ale także studentów. Od godziny 13:30 na chętnych czekały bardzo nietypowe,
innowacyjno-rozrywkowe atrakcje, począwszy od praktyk relaksacyjnych aż do lotu Sokołem Millennium.

W nowo otwartej przestrzeni inQube dla studentów przygotowano trzy główne atrakcje. Pierwszą z nich była, stale okupowana przez zaciekawionych zwiedzających, strefa VR. Zainteresowani mogli przenieść się w wybrane uniwersum. Dużą popularnością cieszyła się opcja wejścia w świat serialu Stranger Things, czy zmierzenie się z własnym strachem na szczycie zapadającego się wieżowca. Dla studentów (i nie tylko!), którzy stwierdzili, że rzeczywistość dostarcza im wystarczającą ilość adrenaliny, istniała możliwość zwiedzenia safari, górskich szczytów czy też innej galaktyki z pokładu statku Hana Solo.

2019-10-21_inqube_dla_studentow_(9)

A skoro mowa o Star Wars, pora przejść do kolejnego pokoju, gdzie pod sufitem unosił się helikopter sterowany… myślami! Po założeniu odpowiedniego sprzętu oraz-rzecz jasna-odpowiedniej koncentracji, każdy student mógł poczuć się jak mistrz Jedi i wprawić w ruch śmigła robota. Działo się tak dzięki wychwytywanym przez urządzenie impulsom aktywności mózgu. Pogratulować należy osobom, które były w stanie nie tylko poderwać helikopter z podłoża, ale jeszcze utrzymać go w powietrzu. Moi Drodzy, gratuluję, możliwe, że przed Wami świetlana przyszłość, a za Wami na pewno wspaniała zabawa!

2019-10-21_inqube_dla_studentow_(22)

Po tych ekscytujących przeżyciach czas na chwilę wyciszenia i działalności artystycznej. Trzecim obowiązkowym punktem zwiedzania była pracownia z długopisami 3D. Przy długim stole, w miłej atmosferze powstawały okulary, rowery, żarówki i inne konstrukcje. Na wyciszonych studentów spoglądał z góry różowy jednorożec, czyli jedna z wielu dekoracji symbolizujących business unicorns, które rozwijać się będą w inQube.

2019-10-21_inqube_dla_studentow_(17)

Oprócz emocjonujących przeżyć studenci mieli także okazję do zdobycia merytorycznych informacji dzięki poradom czterech ekspertów: Karola Nowakowskiego, Pawła Czerwonego, Michała Terleckiego oraz Przemysława Jaworowskiego. Specjaliści ze sfery biznesu dzielili się swoją wiedzą z zakresu różnych dziedzin, pełniących kluczową rolę w dzisiejszym świecie rozwoju i nauki. Na dociekliwych zwiedzających, którzy odwiedzili wszystkie pokoje, czekała niespodzianka w postaci okolicznościowych nagród.

Poniedziałkowe wydarzenie było świetnym przykładem przenikania się przestrzeni biznesu i zabawy. Podczas korzystania z nowoczesnych technologii, każdy mógł na chwilę przeżyć ponowną, dziecięcą fascynację nieznanym, co dla innowacyjnego biznesu jest przecież kluczowe.

2019-10-21_inqube_dla_studentow_(14)
Urszula Gołkowska, fot. Urszula Gołkowska