Bo inaczej umrzemy – nietypowy wernisaż memów w Surowcu

Data opublikowania: 18.12.2018

W dobrze znanym – przynajmniej większości studentów – Surowcu, znajdującym się na osławionej ulicy Ruskiej, 30 listopada 2018 r. wystartował wernisaż memów cynicznego romantyzmu, czyli przepełniona złotymi myślami i niebanalnymi ideami wystawa, która ma być dostępna do oglądania do końca grudnia.

O godz. 19.00 oficjalnie została uruchomiona karuzela śmiechu, na spotkaniu bowiem można było porozmawiać o memach, poezji i sztuce, zobaczyć jeszcze nigdzie nieprezentowane dzieła. Niedługo po rozpoczęciu organizatorzy ruszyli z konkursami, na przykład na zrobienie sobie zdjęcia z ulubionym memem i wstawienie na Instagram. Co czekało na zwycięzców tych konkursów? Oczywiście jeszcze więcej memów.

Szczególnie przypadło mi do gustu pewne stwierdzenie: wszelki humor wyższego rzędu zaczyna się od tego, że nie bierze się już na poważnie własnej osoby, „Dystans i humor, bo inaczej wszyscy umrzemy”.

Wiadomo nie od dziś, że środa –  zwłaszcza „Technośroda” w Surowcu – jest często dla studentów UEW wczesnym piątkiem, świętowaliśmy, ile sił starczyło. O 23:00 można było „się uwolnić” przy afrykańskim techno.

Apeluję do wszystkich: Cyniczni Romantycy łączmy się, idee mogą zmieniać świat, choć są nienamacalne! Pamiętajcie o tym.

Eryk „Bleh” Dorobek, fot. memy są wszędzie :)