Portal Informacje UE we Wrocławiu

Nasi ludzie w gospodarce - wywiady-rzeki

Data opublikowania: 13.12.2016 | aktualizacja: 27.07.2020

Przedstawiam Państwu cykl wywiadów-rzek z wybranymi absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W pierwotnym zamyśle rozmowy te miały złożyć się na książkę o absolwentach naszej uczelni, którzy dzisiaj mają wpływ na rozwój gospodarki, zarówno w kraju, jak i na świecie. Ostatecznie fragmenty tych wywiadów znalazły się w wydawnictwie jubileuszowym z okazji 70-lecia uczelni. Pełen ich zapis prezentujemy Państwu na stronach Portalu.
Formuła niespiesznego, pogłębionego wywiadu, którą przyjęłam wobec moich rozmówców, pozwoliła odkryć wiele niepublikowanych dotąd wspomnień, skojarzeń, refleksji, zarówno dotyczących powidoków z ich czasów studenckich, jak i oceny świata współczesnego.

Pomysłodawcą i inicjatorem przeprowadzenia tych rozmów był rektor Andrzej Gospodarowicz z grupą doradców. Przeczytają Państwo zatem opowieści o studiach i karierze takich postaci jak: Adam Lipiński, Wojciech Halarewicz, Renata Mauer-Różańska, Remigiusz Nowakowski, Jan Sadlak, Beata Stoczyńska, Artur Więznowski, Leszek Żabiński oraz wspomnienie o Aleksandrze Natalli i Jerzym Szmajdzińskim.

Przez niemal dwa lata (2014-2016) nagrywałam i spisywałam wspomnienia naszych absolwentów. Jak to jednak bywa w burzliwym gospodarczo okresie, moi bohaterowie niejednokrotnie w tym czasie zmienili miejsce pracy. Zapewniam, że opowieść o tym jak ze studenta uczelni ekonomicznej urósł polityk, menedżer, sportowiec jest jednak nadal fascynująca.

Zapraszam zatem do lektury.

Tamara Chorążyczewska

Wywiady
Beata Stoczyńska –  – absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (1986 r.)
Leszek Żabiński  – absolwent Wyższej Szkoły Ekonomicznej we Wrocławiu (1969 r.)

WydrukujWyślij do znajomego
zamknij