Doktorat honorowy Uniwersytetu Wileńskiego dla profesora UE

Senat Uniwersytetu Wileńskiego przyznał Profesorowi Andrzejowi Gospodarowiczowi zaszczytny tytuł doktora honoris causa w uznaniu międzynarodowej aktywności naukowej oraz wieloletniej współpracy naukowej z Wydziałem Ekonomicznym litewskiego uniwersytetu.
Redakcja PORTALU przeprowadziła wywiad z prof. Andrzejem Gospodarowiczem.

W roku 1988 nawiązałem kontakty naukowe z pracownikami naukowymi z Uniwersytetu w Wilnie. Z mojej inicjatywy jesienią 1988 r. zostało zaproszonych do naszej Uczelni dwóch młodych pracowników Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu w Wilnie, wśród nich obecny prof. V. Lakis. W kwietniu 1989 r. udawałem się wraz z ówczesnym Rektorem naszego Uniwersytetu do Technicznego Uniwersytetu w Tallinnie. Po drodze zatrzymaliśmy się w Wilnie, gdzie dzięki prof. V. Lakisowi spotkaliśmy się z władzami wydziału i szeregiem ekonomistów z Uniwersytetu w Wilnie.
Ściślejszą współpracę z pracownikami naukowymi z wydziałów ekonomicznych uczelni litewskich rozpocząłem około 1994 r. Zacząłem brać udział w konferencjach naukowych organizowanych przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu w Wilnie oraz Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Rolniczego w Kaunas.

Zapraszamy do przeczytania całej rozmowy w Kwartalniku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu PORTAL nr 10, str.4