Warsztaty w Czechach dla studentów specjalności Zarządzanie Jakością i Środowiskiem

Data opublikowania: 04.07.2017

W dniach 27–28.04.2017 studenci z jeleniogórskiego wydziału UEW brali udział w warsztatach polsko-czeskich pt. Region przygraniczny – szansa dla przedsiębiorczości w ramach projektu Współpraca szkół wyższych na rzecz zrównoważonego rozwoju polsko-czeskiego pogranicza, realizowanego  przez Katedrę Zarządzania Jakością i Środowiskiem wspólnie z Uniwersytetem Technicznym w Libercu. Projekt jest dofinansowany z programu INTERREG, w ramach Funduszu Małych Projektów Euroregionu Nysa.
Wizyta w firmie Kitl s.r.o
fot. Karina Kurkova

Głównym celem warsztatów było pokazanie potencjału małych i średnich przedsiębiorstw, które swoją działalność opierają na produktach regionalnych i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju obszaru polsko-czeskiego pogranicza.
Polscy i czescy studenci zaprezentowali wyniki swoich badań, dotyczące małych i średnich przedsiębiorstw regionalnych oraz zwiedzili cztery firmy w Czechach: hotel i stadninę „Farma Vysoká”, wytwórnię ekologicznych serów, jogurtu i mleka „Kozí farma Pěnčín”, przedsiębiorstwo „Style Bohemia”, produkujące likiery wg. tradycyjnych receptur oraz zakład produkcji syropów i nalewek owocowych „Kitl s.r.o.”

w1
Prezentacja wyników badań przez studentów
fot. Helena Neumannova

w4