Wizyta prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego na UE

10 czerwca 2011 r. były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski spotkał się w murach naszej uczelni z lokalnymi mediami oraz z licznie przybyłymi studentami. Aleksander Kwaśniewski gościł we Wrocławiu na obradach Global Forum, przy okazji wizyty w naszym mieście przyjął zaproszenie kierownictwa naszej uczelni i wygłosił wykład.
W swoim wykładzie pod roboczą nazwą „Polskie szanse – Wasze (młodych) szanse”  Aleksander Kwaśniewski nakreślił historię Polski ostatnich 22 lat, pokazując jak bardzo zmieniła się w tym czasie wokół nas rzeczywistość polityczna i społeczna. Mówca ubolewał nad polską kulturą prawa – brakiem jego respektowania. Zachęcał, aby uczelnie wyższe poświeciły w dydaktyce więcej czasu na przedmioty szerzące znajomość prawa polskiego. Po wykładzie pytania zadawali studenci.

Zapraszamy do lektury szerszej relacji o wydarzeniu w Kwartalniku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu PORTAL nr 10,str.28 lub pdf.