Projekt Competence in EuroPreneurship COEUR

Jesienią 2003 r. otrzymałem z partnerskiej uczelni Fachhochschule Mainz University of Applied Sciences zaproszenie do współorganizowania międzynarodowej konferencji dla studentów uczelni europejskich pod wymownym hasłem Competence in EuroPreneurship COEUR. Celem tego spotkania było zaprezentowanie i rozpowszechnienie idei euro-przedsiębiorczości. W przededniu przyjęcia naszego kraju do Unii Europejskiej brzmiało to bardzo obiecująco.
Europejski Obszar Szkolnictwa Wyższego (EOSW) można przyrównać do wielkiego stadionu, którego przestrzeń zajmują chętni do oglądania zmagań sportowych. Jest na nim miejsce dla wielu, ale nie wszyscy oni zajmują najdogodniejsze miejsca. Mało tego, miejsce to w EOSW raz zajęte, nie jest na zawsze przyznane, nie ma ono w sobie nic z prezentu ani posagu. Miejsce to trzeba sobie wywalczyć stosownymi akademickimi dokonaniami oraz konsekwentnie czynić intensywne starania, aby nie zajmowali go nam inni. W działaniach tych Katedra Controllingu (Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów) może poszczycić się wieloletnią aktywnością w grupie europejskich uczelni, które wspólnie realizują projekt Competence in EuroPreneurship COEUR.  Ma on już swoją blisko dziesięcioletnią historię, a we wrześniu tego roku, po raz kolejny, będziemy organizatorami i gospodarzami tym razem COEUR 2012.

Zapraszamy do lektury wspomnień prof. Andrzeja Kardasza, za sprawą którego nasza uczelnia zaistniała w jednej z sieci europejskich uniwersytetów na str. 62-65 Portalu lub pdf.